Profesionální diagnostika složení těla na InBody

PROFESIONÁLNÍ DIAGNOSTIKA SLOŽENÍ TĚLA NA INBODY

Klíčem k nastavení správné výživy je individuální přístup. K tomu je samozřejmě nutné znát všechny nezbytné parametry daného klienta. V NutriD poradně proto v rámci základního vyšetření používáme nejmodernější diagnostické přístrojepřístroj InBody 270 určený pro analýzu složení těla a digitální výškoměr BSM170.

InBody 270 je jeden z nejnovějších a nejspolehlivějších přístrojů určených pro diagnostiku a analýzu složení lidského těla. Na rozdíl od ručních jednoduchých tukoměrů nebo speciálních domácích vah, InBody neměří jen horní nebo spodní polovinu těla, ale měří tělo komplexně. Měření na InBody je velmi přesné, jednoduché a velmi rychlé (samotné měření trvá zhruba 30 sekund).

Složení těla odráží nutriční stav člověka a jeho znalost je důležitým předpokladem v prevenci proti zdravotním rizikům spojeným s nadváhou či obezitou, stejně tak i s velmi nízkou hmotností. Ať už vedete zdravý životní styl a chcete se jen ujistit, že je vše v pořádku nebo jste se právě rozhodli pracovat na své kondici a míříte k vysněné postavě, výsledky z diagnostiky na InBody Vám budou cenným ukazatelem optimálně nastaveného jídelníčku i motivací na cestě k Vašemu cíli. Celková váha není rozhodující, důležitý je poměr svalové hmoty a tuku v těle, a ten nám InBody ukáže. Díky přístroji InBody budete mít jasný přehled o tom, kolik a na jakých partiích těla jste zredukovali tuk nebo jste nabrali svalovou hmotu.

Přístroj InBody měří tyto hodnoty:

 • Celková tělesná hmotnost
 • Množství a procento (%) tělesného tuku
 • Množství a procento (%) svalové tkáně
 • Množství vody v těle
 • Množství kostní hmoty
 • BMI (diagnóza obezity)
 • Útrobní tuk (viscerální tuk) = tuk uložený v dutině břišní kolem vnitřních orgánů, který je významným rizikovým faktorem pro vznik srdečně-cévních onemocnění, diabetu mellitu 2. typu a dalších civilizačních chorob.
 • Přehled o vyváženosti postavy (segmentální rozložení tuku a svalu)
 • Bazální metabolismus = minimální příjem kalorií, které tělo potřebuje v klidovém stavu, aby mohlo normálně fungovat (dýchání, oběh krve, nervový systém, atd.).
 • Doporučený příjem energie
 • Metabolický věk – skutečné stáří organismu po metabolické stránce aneb „na kolik let spalujete“
inbody_analysis

Samotné vyšetření je velmi rychlé a jednoduché, jelikož trvá okolo 30-ti sekund. Na přístroj je nutné přistoupit na boso (bez bot i bez ponožek), bez jakéhokoliv obsahu kapes. Není se třeba vážit bez oblečení, váha je schopna odečíst hmotnost oděvu. Přístroj je schopen změřit všechny osoby od 5 do 99 let do 200 kg, a to s přesností 100 g. Pozor! Analýzu na přístroji InBody nesmí podstoupit osoby s kardiostimulátorem a těhotné ženy do 12. týdne těhotenství.

InBody využívá nejnovější technologii DSM-BIA (bioelektrická impedanční analýza), která je založená na odlišných elektrických vlastnostech tkání, tuku a zejména tělesné vody. Na základě rozdílného šíření elektrického proudu nízké intenzity v různých biologických strukturách, jsme schopni zjistit množství celkového tělesného tuku a svalové tkáně (včetně jejich segmentálního rozložení), ale také množství vody v organismu. Aktivní svalová hmota je díky vysokému obsahu vody dobrým vodičem a proud skrze ní prochází, tuková tkáň je naopak izolátorem a elektrický proud se od ní odráží. InBody měří 5 různých oddílů, což zaručuje vysokou přesnost výsledků. Metoda DSM-BIA pracuje s více frekvenčním proudem, který umožňuje změřit i takové parametry, jako je vnitrobuněčná a mimobuněčná voda.

 • Minimálně 4 hodiny před měřením byste neměli nekonzumovat větší množství jídla a pití.
 • Den před měřením a v den analýzy nepožívejte alkohol.
 • Na měření přijďte v den bez větší fyzické námahy.
 • Den před měřením se vyvarujte návštěvy sauny.
 • Nesprchujte se těsně před vyšetřením.
 • Nedoporučuji ženám se nechat měřit při menstruaci, jelikož nezískají analýzou 100% přesné údaje.
 • Na měření přijďte vždy za podobných podmínek a přibližně ve stejný čas, v jaký jste byli při minulé návštěvě

Pravidelné vyšetření na InBody je velmi motivační. Oproti klasickým domácím váhám máte při měření na InBody přehled o změnách tělesného tuku a svalové hmoty. Pokud hubnete, je velmi klíčové sledovat právě to, zda ztracená kila pochází z tukové tkáně. Pokud byste ztráceli na svalu, není hubnoucí režim nastaven správně a může vést k mnoha zdravotním komplikacím. Vyšetření by mělo probíhat ideálně s odstupem čtyř až šesti týdnů.

Ukázka výsledků z měření na přístroji InBody

Více informací o měření na www.inbody.cz