Tepová frekvence a přítomnost arytmií srdce – MaxPulse dokáže odhalit tachykardii (zvýšená srdeční frekvence) nebo bradykardii (snížená srdeční frekvence) i případné srdeční arytmie.
Vyváženost autonomního nervového systému – udává vyváženost sympatického a parasympatického nervového systému. Podle zvýšené činnosti jednoho z nich lze vyvodit předpoklad k rozvoji různých onemocnění – cukrovky 2. typu, nadváhy a obezity, hypertenze, infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhody, deprese, úzkosti atd. Na základě toho lze potom doporučit úpravu životosprávy k eliminování těchto rizik.
Úroveň stresového zatížení – hodnotí míru hladiny fyzického i psychického stresu a míru odolnosti vůči stresu. Mezi fyzický stres patří vysoká tělesná námaha, vyčerpání organismu, onemocnění či úraz. Psychickým stresem rozumíme emocionální a sociální vypětí.
Stresové skóre – hodnotí všechny stresové faktory a analyzuje jak mentální, tak tělesný stres. Čím vyšší je hodnota stresového skóre (maximálně 100), tím více je organismus stresován. Naopak čím nižší hodnota je naměřená, tím je hladina stresu nižší, což je pro organismus výhodnější a zdravější.
Celkový stav cév – udává míru poškození cév, stav krevní cirkulace a riziko aterosklerózy.
Spektrální analýza variability srdeční frekvence – zaznamenává celkový spektrální výkon. Pokles může značit sníženou schopnost termoregulace, ztrátu energie, únavu, nedostatek spánku a může souviset s hormonální poruchou nebo dysbalancí. Naopak zvýšení může značit stres.
Indexy vypočítané z APG křivky – hodnotí stav a stáří cév, srdeční výkon a pružnost tepen. Tyto indexy vypovídají o stavu periferní cirkulace a aterogeneze (vzniku aterosklerózy) včetně její progrese.