NUTRIČNÍ PORADENSTVÍ

Nevíte si rady se svými stravovacími návyky? Poradíme vám! NutriD poradna poskytuje odborné výživové poradenství v rámci podpory zdraví, vitality a prevence i léčby civilizačních onemocnění. Nutriční poradenství provádí nutriční specialistka Mgr. Daniela Krčová, která vystudovala výživu člověka na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, a má mnohaleté zkušenosti v oboru.

Nejsme výživoví poradci s rychlokurzem, ale vysokoškolsky vzdělaní nutriční specialisté.

Hlavním cílem nutriční konzultace je vyhodnotit současné stravovací zvyklosti klienta a doporučit mu individuálně vhodné změny ve stravování i pohybu. Vysvětlíme Vám zásady vyváženého stravování a zdravého životního stylu, doporučíme změny ve stávajícím jídelníčku podle Vašeho cíle a pomůžeme Vám dosáhnout vysněné postavy a optimálního zdraví bez speciálních doplňků stravy a přípravků na hubnutí. Věnujeme se také úpravám stravovacích návyků u rekreačních i profesionálních sportovců a lidí se specifickými nutričními nároky (těhotné a kojící ženy, děti, diabetici, osoby s poruchami příjmu potravy, pacienti s vysokým krevním tlakem a cholesterolem) nebo dietním omezením (celiakie, laktózová intolerance, potravinové alergie).

Zakládáme si na individuálním přístupu a naše nutriční poradenství je v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky v oblasti výživy. Každý člověk je jiný, a proto neexistují žádné univerzální návody na hubnutí, zlepšování výkonnosti nebo utužování zdraví pro všechny. Výživová doporučení tedy „šijeme“ klientům na míru. Bude nám potěšením provést Vás cestou k vysněné postavě a budeme vám oporou v celém procesu změny životního stylu.

Zabýváme se řešením vhodné výživy:

Jak probíhá nutriční konzultace?

1. REZERVACE TERMÍNU

Rozhodli jste se změnit svůj životní styl a začít s úpravou stravovacích návyků? Ať už je Váš cíl jakýkoliv (redukce váhy, zlepšení zdraví, úprava jídelníčku v rámci nějakého dietního omezení či potravinové alergie/intolerance, zlepšení sportovního výkonu, nárůst svalové hmoty aj.), společně to zvládneme.

Rezervujte si termín nutriční konzultace přes rezervační systém, e-mail nebo telefonicky (info@nutridporadna.cz nebo +420 773 943 326).

Jak se připravit na konzultaci?

2. VSTUPNÍ ANALÝZA SLOŽENÍ TĚLA

Dostavíte se na 60minutovou konzultaci, během které Vám provedeme komplexní diagnostiku složení těla na přístroji InBody certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Dozvíte se mimo jiné, kolik svalů a tuků máte v těle, jak rychle spalujete (bazální metabolismus), na kolik let se Vaše tělo cítí, zda Vám hrozí zvýšené riziko metabolických a jiných onemocnění v důsledku hromadění útrobního (viscerálního) tuku mezi břišními orgány a mnoho dalších cenných informací.

Ať už vedete zdravý životní styl a chcete se jen ujistit, že je vše v pořádku nebo jste se právě rozhodli pracovat na své kondici a míříte k vysněné postavě, výsledky z diagnostiky na InBody Vám budou cenným ukazatelem správně nastaveného jídelníčku i motivací na cestě k Vašemu cíli. Podle naměřených hodnot Vám mimo jiné doporučíme vhodný příjem energie (kalorií), rozložení jednotlivých složek stravy (bílkoviny, sacharidy, tuky atd.) a optimální tělesnou hmotnost.

3. ROZBOR STRAVOVACÍCH NÁVYKŮ A DOPORUČENÍ VHODNÝCH ZMĚN

Pohovoříte si s naší nutriční specialistkou, která zhodnotí Vaše současné stravovací návyky, životní styl, pohybovou aktivitu a doporučí vhodné změny směřující k dosažení Vašich cílů. Osobní konzultace probíhají na profesionální úrovni. Věnovat se Vám bude zkušená a univerzitně vzdělaná nutriční specialistka s letitou praxí v oblasti výživy člověka a specializací na výživu různých skupin lidí.

Vysvětlíme Vám vše potřebné pro to, abyste podpořili své zdraví a získali svou vysněnou postavu. Poradíme Vám také, co je potřeba udělat, abyste si ji udrželi trvale. Doporučíme Vám vhodný stravovací režim a v případě zájmu sestavíme výživový plán na míru.

4. KONTROLY (dobrovolné)

Pojďte do toho s námi naplno a hubněte nebo jezte chytře tak, abyste nejenom skvěle vypadal/a, ale hlavně se skvěle a zdravě cítil/a.

Po 4 až 6 týdnech od první konzultace doporučujeme přijít na kontrolní měření na přístroji InBody, a tyto kontroly dále provádět co 4-5 týdnů podle potřeby. Pravidelné měření na InBody nám narozdíl od vážení tělesné hmotnosti odhalí skutečné pokroky. Zjistíte, kolik přesně a na jakých partiích těla jste zredukovali tuk a zda jste nabrali svalovou hmotu, která je pro nás metabolicky přínosná.

Pravidelné měření je také důležité kvůli odhalení změn v nutričních potřebách klienta. V průběhu proměny se Vám může upravit metabolismus nebo fyzická aktivita, a na to je vždy potřeba reagovat úpravou energetických potřeb, jinak hrozí stagnace pokroku.