Nutriční poradenství

NUTRIČNÍ PORADENSTVÍ

NutriD poradna poskytuje odborné výživové poradenství jak při specifických zdravotních problémech, tak v rámci prevence pro zvýšení celkové vitality. Věnujeme se také úpravám stravy u rekreačních i profesionálních sportovců a pomáháme lidem s hubnutím bez použití doplňků stravy. Naše výživové poradenství je založeno na komplexním a individuálním přístupu. Každý člověk je jiný, a proto nelze aplikovat univerzální návody na hubnutí, zlepšování výkonnosti nebo utužování zdraví. Bude nám potěšením provést Vás na Vaší cestě za zdravějším životním stylem a Vašim zdravějším „já“, a budeme Vám podporou k dosažení Vašich cílů.

Zabýváme se řešením vhodné výživy:

Sportovní jídelníček Jídelníček pro kojící ženy Bezlepkový jídelníček Jídelníček při potravinové alergii
Výživa dětí

Průběh nutriční konzultace

1. ÚVODNÍ NUTRIČNÍ KONZULTACE

Rozhodli jste se začít se zdravým životním stylem, změnit své stravovací návyky a shodit nějaké kilogramy nebo potřebujete poradit se stravou v rámci nějakého dietního omezení (potravinová alergie, intolerance, zdravotní problém) či pomoct zvýšit výkon a regeneraci jako aktivní sportovec? Jste na správném místě. Společně si domluvíme termín osobní schůzky v NutriD výživové poradně (Ostrava-Poruba), kde se Vám bude věnovat erudovaná specialistka na výživu. Osobní konzultace probíhají na profesionální úrovni, jelikož v péči budete u zkušené univerzitně vzdělané nutriční specialistky s mnohaletou praxí v oboru výživy člověka a specializací na různé typy výživy.

Jak se připravit na konzultaci?

Délka konzultace je 60 minut, vyhraďte si proto prosím dostatek času.
– Součástí nutriční konzultace je diagnostika složení těla. Věnujte pozornost obecným zásadám před měřením na přístroji InBody.
– Pro zhodnocení Vašich současných stravovacích návyků si prosím vezměte vyplněný záznam jídelníčku za 3-5 dní (ideálně 1 den víkendový).
– Přineste si s sebou dobrou náladu ☺ a dotazy ohledně jídelníčku, na které se chcete zeptat.

2. MĚŘENÍ A VÁŽENÍ NA PŘÍSTROJI INBODY

Nejprve Vás čeká diagnostika tělesného složení na profesionálním přístroji InBody. Analýza a měření na přístroji InBody je rychlé (trvá pouze 60 sekund) velmi pohodlné. Z výsledků získáme přehled o zastoupení tukové a svalové hmoty ve Vašem těle i další důležité parametry nezbytné pro optimalizaci Vašeho stravování. Ať už vedete zdravý životní styl a chcete se jen ujistit, že je vše v pořádku nebo jste se právě rozhodli pracovat na své kondici a míříte k vysněné postavě, výsledky z diagnostiky na InBody Vám budou cenným ukazatelem správně nastaveného jídelníčku i motivací na cestě k Vašemu cíli. Podle naměřených hodnot Vám doporučíme vhodný příjem energie (kalorií), rozložení jednotlivých složek stravy (bílkoviny, sacharidy, tuky atd.) a cílovou tělesnou hmotnost.

3. SESTAVENÍ INDIVIDUÁLNÍHO VÝŽIVOVÉHO PLÁNU

S ohledem na Váš současný životní styl, zdravotní stav, finanční a časové možnosti si nastavíme reálný cíl ve způsobu Vašeho stravování. Na základě absolvování nutriční konzultace nebo na základě vyplnění online dotazníku stravovacích zvyklostí Vám sestavíme kompletní individuální výživový plán s pestrým jídelníčkem podle Vašich specifických parametrů.

4. PRŮBĚŽNÉ KONTROLNÍ KONZULTACE A MĚŘENÍ

Po 4 až 6 týdnech od první konzultace či obdržení výživového plánu doporučujeme přijít na kontrolní konzultaci a absolvovat kontrolní měření na přístroji InBody, a tyto kontroly dále provádět co 4-5 týdnů. Můžete také využít jednorázové konzultace nebo měření podle toho, jak ucítíte svůj pokrok a jaké máte celkové časové možnosti.

Díky pravidelnému měření na přístroji InBody budete mít jasný přehled o tom, kolik a na jakých partiích těla jste zredukovali tuk nebo jste nabrali svalovou hmotu.

Objednejte se na nutriční konzultaci

Hlavním cílem komplexní nutriční konzultace je vyhodnotit současné stravovací zvyklosti klienta a doporučit mu individuálně případné konkrétní postupy a změny ve výzivě či vhodné změny životního stylu.

Načítám...