Výživa sportovců

Jste sportovec a hledáte způsob jak využít stravu pro maximalizaci svých sportovních výkonů? Chcete nabrat svalovou hmotu a nevíte jak na to skrze pestrou stravu? 

V NutriD poradně Vám naši nutriční specialisté pomohou s jídelníčkem a s případnou suplementací tak, aby změny ve stravě vedly ke zvýšení výkonnosti, urychlení regenerace a optimalizaci Vašeho tělesného složení dle individuálního cíle (nárůst svalové hmoty, udržení hmotnosti, redukce tělesného tuku).

Sportovní výkon začíná na talíři

Výživa má pro sportovní výkon zcela zásadní význam. Správně nastavený sportovní jídelníček může podpořit růst sportovní výkonnosti, síly a svalové hmoty, urychlit regeneraci po tréninku a napomoct s tvarováním postavy. Výživa sportovce je velmi individuální záležitostí a liší se nejen podle druhu pohybových aktivit (vytrvalostní, silové, kombinované), ale také podle stupně aktivity a trénovanosti, ale také podle cíle, kterého chce sportovec dosáhnout (hubnutí a redukce tělesného tuku, nárůst svalové hmoty, maximalizace sportovního výkonu, zlepšení regeneračních schopností). Většina fitness center má velmi dobře propracovaný tréninkový plán svých klientů, ale přesto ne vždy dochází ke zlepšování jejich výkonnosti. Chybí zde totiž ta druhá, velmi důležitá, složka – vyvážený jídelníček sestavený podle individuálních potřeb sportovce.

Naučíme Vás:

  • připravovat si zdravé a chutné jídlo
  • správně načasovat příjem makroživin v rámci tréninku (nutriční timing)
  • odbourat nevhodné stravovací návyky
  • kompletně změnit svůj životní styl
  • umět si bez výčitek dopřát něco dobrého, aniž by to pokazilo Vaší dietu

Výživu sportovců přizpůsobujeme charakteru zátěže (aerobní / anaerobní), intenzitě i úrovni sportu.

OBJEDNEJTE SE U NAŠÍ NUTRIČNÍ SPECIALISTKY

Domluvte si osobní schůzku s naší nutriční specialistkou. Cílem komplexní nutriční konzultace je odborné zhodnocení stravovacích návyků klienta, návrh optimálních změn ve výživě a naučení klienta samostatnosti, aby nebyl otrokem počítání kalorií.

SPORTOVNÍ JÍDELNÍČEK NA MÍRU

Sestavíme Vám individuální výživový plán na míru pro sportovce v závislosti na typu sportovní zátěže (aerobní/anaerobní), frekvenci tréninků a fázi sportovní přípravy.