Světový den výživy

NUTRID PORADNA POŘÁDÁ AKCI V RÁMCI SVĚTOVÉHO DNE VÝŽIVY V OSTRAVĚ / 16.10.2019

16. říjen je prohlášen za Světový den výživy. Oslavte jej s námi! Při této příležitosti jsme pro Vás připravili celodenní akci ve výživové poradně NutriD poradna Ostrava, kde se můžete nechat změřit na přístroji InBody 270 za zvýhodněnou cenu 100,- Kč a v rámci toho využít možnost poradit se zcela zdarma s naší nutriční specialistkou Mgr. Danielou Krčovou, která s Vámi naměřené výsledky odborně zkonzultuje. Analýzou na InBody zjistíte, jaké je Vaše složení těla, a zda je Váš jídelníček (dieta) či trénink efektivní a bezpečný. Údaje získané z měření můžete využít k dlouhodobému sledování svých pokroků i dosahování nových cílů, ať už jde o redukci hmotnosti, nárůst svalové hmoty, zvyšování výkonnosti, nebo o utužování zdraví. Můžete také těšit na ochutnávku různých dobrot a na malý dárek pro všechny, kteří podstoupí vyšetření na přístroji InBody. Akce se koná 16. října od 9 hodin do 18 hodin, tak si to nenechte ujít.

Co všechno budeme měřit?

InBody je přístroj určený pro analýzu složení těla. Funguje na principu bioelektrické impedance, jejíž princip spočívá v rozdílném šíření slabého elektrického proudu v různých biologických tkáních. Můžete tak získat maximum údajů o složení svého těla a o skutečných pokrocích svého tréninku a jídelníčku. Přístroj InBody analyzuje tyto hodnoty:

 • celková tělesná hmotnost
 • množství a procento tělesného tuku
 • množství a procento svalové tkáně
 • množství vody v těle, retence vody v určitých částech těla
 • množství kostní hmoty
 • BMI a diagnóza obezity
 • WHR (index poměru obvodu pasu a boků, ukazatel androidní a gynoidní distribuce tuku)
 • útrobní tuk (viscerální tuk) = tuk uložený v dutině břišní kolem vnitřních orgánů, který je významným rizikovým faktorem pro vznik srdečně-cévních onemocnění, diabetu 2. typu a dalších civilizačních chorob
 • přehled o vyváženosti postavy (segmentální rozložení tuku a svalů v těle)
 • bazální metabolismus = minimální příjem kalorií, které tělo potřebuje v klidovém stavu pro zajištění vitálních funkcí (dýchání, oběh krve, činnost nervového systému atd.)
 • metabolický věk
 • minerální látky (celkové, vázané v kostech)

K dispozici Vám bude po celou dobu akce naše zkušená nutriční specialistka Mgr. Daniela Krčová z NutriD poradny. Ta Vás nejen změří na přístroji, ale můžete se jí zeptat na cokoliv, co Vás zajímá z oblasti výživy.

Mgr. Daniela Krčová

Výživu člověka vystudovala v oboru nutriční terapeut a dále pak nutriční specialistka v magisterském studiu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Specializuje se na výživu sportovců, výživu osob se zdravotními problémy, potravinovými alergiemi a potravinovými intolerancemi, výživu těhotných a kojících žen, výživu diabetiků, dětí a osob s poruchami příjmu potravy. Je také součástí redakčního týmu Ronnie.cz, kde působí jako externí redaktorka. V roce 2018 založila individuální výživovou poradnu NutriD poradna v Ostravě.

Informace

Registrace

KDY: 16. 10. 2019 / od 9:00 do 18:00 hod

KDE: Francouzská 6167/5, Ostrava-Poruba, 1.patro

CENA: 100 Kč s DPH

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *